دریافت{تحقیق آشنایی جامع با نماز}

تحقیق آشنایی جامع با نماز|34053467|cko|دانلود تحقیق نماز, پاورپوینت نماز, تحقیق در مورد نماز, مقاله نماز, دانلود پاورپوینت نماز, نمازPDF , پروژه نماز, تحقیق درباره ی نماز, تحقیق با موضوع نماز, پایان نامه نماز, تحقیق کلاسی نماز, تحقیق ورد نماز, دین , اخلاق , اسلام , مذهب
هم اکنون فایل با موضوع تحقیق آشنایی جامع با نماز آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

دانلود تحقیق با موضوع آشنایی جامع با نماز،
در قالب word و در 63 صفحه قابل ویرایش.


بخشی از متن تحقیق:
- برنامه اي الهام بخش براي توجه به خود، توجه به آغاز و انجام، و بالاخره توجه به زندگي و هدف اساسي از آن.
- تواضعي آگاهانه، در برابر بي نياز مطلق و برآورنده همه نيازها از همه نيازمندان.
- برنامه ((آزاده سازي))، آزادي از تمام انواع بندگيها و پرستشها: از خودپرستي و غيرپرستي، جاه پرستي، مال پرستي.
- وسيله اي برانگيزنده و بازدارنده، برانگيزنده بسوي خيرات و بازدارنده از كژي ها و ناراستي ها.
- كششي بسوي نعمت بخش بي منّت، انس يابي و الفت و سپاس نسبت به دارنده و بخشاينده همه نعمتهاي همه جانبه اي كه، ما و همه موجودات را احاطه كرده است.
- وسيله اي براي بيشتر مانوس شدن با سرچشمه حيات و نيروگرفتن براي حركت آفريني و صفاجوئي و سلم طلبي و تجديد عهدي با ((عباد الله الصالحين)).
- بازيابي راه ((صلاح)) خود و جامعه، كه هر روز بلكه در هر قسمتي از هر روز ممكن است شكل و مصداقي تازه پيدا كند.
- اينك اين ما و اين نعمت بزرگ الهي و انساني كه توسط پيامبر بزرگوار اسلام براي انسانها بيان شده است كه در هر جمله و حركتي از آن، نكته اي انساني گنجانده شده است و با بهره گيري از آنها است كه عنوان ((خيرالعمل)) را پيدا مي كند. زيرا نيرو دهنده براي اصلاح تمام روابط انساني است، رابطه اي به خود و رابطه اي با ديگران (ديدي كه از طبيعت و رفتاري كه با انسانهاي ديگر خواهد داشت) و رابطه اي با مبداء.
- و همين است سّر اينكه ستون دين (الصلاه عمود دينكم) به حساب آمده و بازدارنده از همه بديهاي دروني و بروني (تنهي عن الفحشاء و المنكر) شمرده شده است.
مفاهيمي كه درطي عبارات و جملات گفته ميشود و حركاتي كه در ضمن نماز انجام ميگيرد. همه، عوامل ايجاد كيفيتي روحي براي نمازگزار واقعي است. وقتي كه به معناي عباراتي كه مي گوئيم توجه كنيم و به مراحلي كه در حال نماز به صورت ركوع و سجود و قيام و قعود، يكي بعد از ديگري انجام ميدهيم، دقت كنيم، حقيقت اين گفتار را در مي يابيم كه:
- الصلوه قربان كل تقي (نماز وسيله نزديكي پرهيزگاران بخداست).
- الصلاه ميزان (نماز وسيله سنجش ايمان و درجه ايمانداري اشخاص است).
و با شناخت نماز است كه واقف مي شويم كه چگونه نمازي را گزارنده باشيم كه ((عمود دين)) و ((قوام اسلام)) و بازدارنده از ((فحشاء و منكر)) باشد.
درباره نماز كه برنامه اي دائمي براي هر يك از افراد مسلمان است به صورتهاي مختلف مطالبي گفته و نوشته شده است و هر فرد يا گروهي به تناسب شعور ديني خود را از آن بنوعي گرفته و مي گيرد.
در اين نوشته سعي شده است چهره اي از متن نماز ترسيم شود، تا نمازگزار با آگاهي به مفاهيم كلمات و حركات، متوجه گفته ها و كرده هاي خود در نماز باشد و آنها را با توجه شايسته ادا كند. زيرا نماز كسي ((نماز)) است كه بداند چه مي گويد.- همانطور كه در قرآن به اين مطلب اشاره شده ... حتي تعلموا ما تقولون، تا نماز براي او سازنده باشد و فزاينده، نه فرساينده و خسته كننده.
- آرزومند بهره برداري هاي انساني بيشتري از اين نعمت بزرگ اسلامي هستيم.
هر فردي مكلف است شبانه روز چندين مرتبه رو به خدا آورد. يعني دلش را از غير حق خالي كرده، به مبداء خود متوجه گردد و براي ياد خدا نماز را برپا دارد ((اقم الصلوه لذكري)) در نتيجه تزكيه نسبي برايش حاصل مي شود و (( ان الصلوه تنهي عن الفحشاء و المنكر)) به درستي كه نماز از زشتي ها و ناپسندها باز مي دارد. و خلاصه با برپا داشتن نماز مصلحت ها و فايده هاي شخصي و معنوي فراواني را در مي يابد ...

مطالب دیگر:
📖دانلود تحقیق در موردتاثیر ورزش بر وزن📖دانلود تحقیق در موردتاثیر ورزش بر یادگیری کودکان📖دانلود تحقیق در موردتاثیر ورزش در سلامت روان📖دانلود تحقیق در موردتاثیر وضعیت ظاهری بر روابط اجتماعی 24 ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیر پزشکی یونان بر پزشکی اسلام📖دانلود تحقیق در موردتاثیر یک مساله فلسفی بر معماری📖دانلود تحقیق در موردتاثیر-تربیت-بدنی-بر-روی-فیزیولوژی-زنان-13-ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیر-سود-هر-سهم-بر-بازده-سهام-125📖دانلود تحقیق در موردتاثیر-و-اینترنت-بر-تحول-بازارکار-25-ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیر-ورزش-و-سلامتی-قلب-28-ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیر-گزارش-حسابرسی-بر-بازده-سهام55-ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات اخلاق بر زندگی دنیوی📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات زمان های پوست کندن عناصر معدنی گزیده مستخرج 15 ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات فرا صوت (US ) روی استخراج مایع 22 ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات موراد روان گردان بر جوانان اصلی 55 ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات موسیقی📖دانلود تحقیق در موردتاثیرات-شنا-بر-سلامتی-انسان-29-ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیراستانداردهای حسابداری بین المللی بر شرکتها 10📖دانلود تحقیق در موردتاثیربحران مالی دنیا بر اقتصاد ایران 16 ص📖دانلود تحقیق در موردتاثیرکارزنان برزندگی خانوادگی 12 ص📖دانلود تحقیق در موردتاج محل📖دانلود تحقیق در موردتاجر📖دانلود تحقیق در موردتاريخ آموزش و پرورش 48 ص📖دانلود تحقیق در موردتاريخ ابتدايي پنجم📖دانلود تحقیق در موردتاريخ ادبيات ايران 94 ص